Szaktanfolyamok

Nitrox búvár:

A Nitrox merülések alkalmával nem sima sűrített levegőt használunk a merüléshez,hanem az oxigén szintet megnöveljük a gázkeverékben, és így nitrogénből is kevesebb kerül a palackunkba. Ez azt eredményezi, hogy adott mélységen kevesebb nitrogén nyelődik el a szervezetben, mint ha sima sűrített levegővel merülnénk.

A búvárnak tisztában kell, hogy legyen, milyen keverék van a palackjában és azzal milyen mélyre merülhet. Épp ezért fontos a tanfolyam és a kiemelt odafigyelés nitrox merülések esetében.

Miért is jó ez nekünk?

Megnövekszik a no deco időd, tehát több idő marad a merülés alatt, hogy csodáld az ottani élőlényeket.
A kevesebb nitrogén miatt kevésbé alakulhat ki dekompressziós betegség, illetve kevésbé jelentkezik a mélységi mámor búvárkodás közben.

Mélymerülő búvár:

A mélymerülő búvártanfolyam keretein belül Te is biztonságosan kiterjesztheted merüléseid mélységét. Mélymerülő búvárként beléphetsz a csend és a szürkeség birodalmába, ami 30 m alatt kezdődik, és tapasztalt oktatók vezetésével megtanulhatod hogyan merülhetsz 40 m-ig. A búvárképzés során megismerkedhetsz a mélymerülés speciális formáival, és búvárfelszereléseivel. Megtanulod a dekompressziós búvár merülések elméleti és gyakorlati részét, melynek tudása akár a közepes mélységtartományban (18-30 m) való búvárkodást is biztonságosabbá teszik számodra.

Szárazruhás búvár:

A szárazruha előnyei többek között, hogy hidegebb vizekben és mélyebbre is merülhetsz, mert aláöltözetet is viselhetsz alatta, nem érintkezik a tested közvetlenül a vízzel.

A szárazruhás búvártanfolyamon megtanulod az összes vészeljárást és azt, hogy hogyan kell búvárkodni és lebegni benne, hogy ápold a ruhád.

Éjszakai búvár:

Abban az esetben, ha eddig csak nappal merültél itt az ideje, hogy megnézd milyen a víz alatti világ éjszaka. Nagyon sok új dolgot fogsz látni és megismerni, hiszen éjszaka olyan állatokkal találkozhatsz amikkel nappal nem.
Vannak búvárok, akik sokkal jobban szeretnek éjszaka merülni, mint nappal, próbáld ki és te is és meglátod a tenger másik arcát.

Navigációs búvár:

Navigálni kell, ha hiszed, ha nem. A merülések során valaki a csoportból mindig navigál, ha nem Te vagy az, akkor csak mész a többiek után, aztán vagy jó az irány vagy nem. Ha szeretnéd tudni, hogy merre az arra, szeretnél biztonságosan mozogni a víz alatt eltalálni a célig és vissza is a hajóig akkor itt a helyed, ezt a tanfolyamot neked találták ki.

Hajóról merülő búvár:

A búvárkodás legnagyobb százalékban hajóról történik, mivel a partoknál általában nincsen annyi látnivaló. A hajó segítségével azonban elérhetővé válnak az egyébként nehezen elérhető helyek. De természetesen a hajóról való merülésnek is meg vannak technikái illetve szabályai, így ezt a tanfolyamunkat mindenkinek javasoljuk, ha nem csak parti merüléseken szeretnél részt venni.

Tanfolyamok díja: 100 € / tanfolyam + 50 € regisztrációs díj

mely a következőket tartalmazza:

  • elméleti képzést
  • gyakorlati képzést
  • búvárdiplomát

amiket nem tartalmaz:

  • utazási költségeket
  • kártya regisztrációs díját
  • nyílt vízi merülések díjait